Ales gerloch

Prof. JUDr. Aleš Gerloch, CSc

Kandidát na senátora pro volební obvod č. 17

Prorektor Univerzity Karlovy
Odborník na ústavní právo
Volební obvod č. 17
  • Praha 12, Praha 16
  • Praha-Lipence
  • Praha-Lochkov
  • Praha-Velká Chuchle
  • Praha-Zbraslav
  • Praha-Kunratice
  • Praha-Šeberov
  • Praha-Újezd
  • Praha-Libuš
  • Praha-Petrovice

a část území městské části Praha 4 tvořenou katastrálními územími Hodkovičky a Lhotka.

Novinky

Zpráva o financování volební kampaně

Zprávu najdete ke stažení zde.

Seznam mých akcí v týdnu od 1. 10.

Pondělí 1. října 17:30 — Hasičárna / Lipence
Na Bambouzku 457 155 31 Praha 5 - Lipence

Úterý 2.října 2018 od 19:30 — Modřanský biograf
ZDARMA promítání filmu Po čem muži touží, po filmu následuje beseda s kandidátem a drobné občerstvení.
Prosím o zamluvení míst na mailu: gerlochales@gmail.com

Čtvrtek 4. října 18:00 — Letem Světem / Petrovice
Edisonova 429, 109 00 Praha - Petrovice

Seznam peněžitých dárců

Seznam peněžitých dárců, kteří přispěli do 3 dnů před začátkem voleb.

23. září 2018 — Prohlášení o vzájemné podpoře

V současné době jsou mezi senátory pouze čtyři právníci. V nadcházejících volbách kandiduje ve 27 volebních obvodech celkem 236 kandidátů různých povolání, ze kterých má pouze 14 uchazečů právnické vzdělání.

Hlavním posláním Senátu je práce se zákony - tedy činnost zákonodárná. Dále Senát dává souhlas k ratifikaci mezinárodních smluv a vyjadřuje se rovněž k legislativním dokumentům Evropské unie. Senát nemůže být přehlasován, pokud jde o změny Ústavy. Domníváme se, že větší zastoupení právníků by prospělo kvalitě zákonů i legislativního procesu. Není vůbec snadné orientovat našem právním řádu a pro mnohé poslance i senátory je pochopení Ústavy, právního systému a jeho souvislostí nejednoduché.

Jsme oba právníci s dlouholetou právní praxí, a proto bychom rádi své znalosti a zkušenosti uplatnili i v Senátu. Je to jeden z důvodů naší kandidatury a který máme společný.

JUDr. Milan Golas uvádí: ,,Velmi mne zaujal návrh profesora Aleše Gerlocha na ústavní zakotvení českého národa, který plně podporuji. Svět se mění a není to vždy k lepšímu. Stále více se prosazují nové elity, které nám říkají, co je dobré a co špatné. Pojmy se nově interpretují a tím zároveň vyprazdňují. Vztah k vlastní kultuře je vydáván za xenofobii. Oprávněné obavy z přílivu lidí s cizími zvyky a bez respektu k našim základním hodnotám je vydáván za rasismus. Národní hrdost je čím dál častěji zaměňována s nacionalismem."

Domníváme se proto, že hájit národní zájem je správné a legitimní. Jsme pro spolupráci národních států v evropském i světovém měřítku, stavíme se však kriticky ke snaze centralizovat Evropu a prosazovat "postmoderní" hodnotový relativismus.

V případě, že budeme zvoleni, budeme společně usilovat rovněž o to, aby v Ústavě bylo výslovně uvedeno, že v České republice je český jazyk státním jazykem.

Ačkoliv kandidujeme každý v jiném senátním obvodu, víme, co lidi pálí a v čem naše obvody potřebují pomoci. Po našem jednání jsme proto definovali okruh témat, které bychom společně prosazovali. Velkou prioritou je zlepšení dopravy v Praze. Budeme aktivně jednat na všech úrovních a hájit skutečné zájmy občanů a zájmy našich volebních obvodů. V tomto směru by příslušnost k určité straně a nezávislost na politických stranách neměla být překážkou.

14. září 2018

Profesor Gerloch navštívil v pátek 14. 9. s vedením Univerzity Karlovy salónní vagon prezidenta Masaryka u příležitosti oslav 100 let od založení Československé republiky.

Září 2018

Profesor Univerzity Karlovy Aleš Gerloch zahájil kontaktní kampaň do Senátu, o hlasy voličů se uchází v Praze 12

Červenec 2018

Setkání se starosty